Olejowanie włosów.

 

Jakie są skutki przesuszenia włosów wiedzą wszystkie kobiety: rozdwajanie i konieczność częstego podcinania. Jak i czym olejować włosy? Najlepiej kupić olej kokosowy tłoczony na zimno, ponieważ posiada cenne składniki odżywcze. Nakładamy go mniej więcej na godzinę, może być dłużej i myjemy jak zwykle. Taki zabieg powtarzany raz w tygodniu odżywi, nawilży i zapobiega rozdwajaniu.

 

Inne zastosowania oleju kokosowego.

 

Olej kokosowy nierafinowany może być także z powodzeniem stosowany zamiast kremu na noc oraz jako balsam do ciała po kąpieli. Dla mnie jest odkryciem roku, stosuję go nawet pod makijaż! Posiada wiele witamin, po użyciu skóra jest gładka i nawilżona. Dodatkowym atutem jest cena. Spory słoik oleju kokosowego za 20 złotych wystarcza na około 3 miesiące!

 

Domowe peelingi.

 

Zawsze drażniła mnie mała ilość produktu w tubce oraz chemiczny skład. Z tego powodu stosuję naturalny peeling, który przygotowuję sama w domu. W razie potrzeby wsypuję do miseczki drobną sól lub cukier, zalewam miodem z olejem kokosowym i stosuję na wybraną partię ciała lub twarz. Po takim zabiegu cera jest promienna i nawilżona na długo.

 

Masaż kostkami lodu.

 

W pewnym wieku poranny problem worków pod oczami zaczyna być wyjątkowo uciążliwy. Dobrym sposobem na pozbycie się ich jest kilkukrotne opłukanie twarzy zimną wodą i wykonanie masażu kostkami lodu. Pozwoli to szybko odświeżyć zmęczoną twarz.

 

Masaż bańką chińską.

 

Można ją kupić w pobliskiej aptece. Przed zastosowaniem bańki dobrze jest nasmarować skórę oliwką lub balsamem, ale najlepiej użyć oleju kokosowego. Następnie zasysamy wybrany obszar, który zamierzamy masować. Trzeba przestrzegać zasady stosowanej podczas każdego masażu- masujemy w kierunku serca, czyli do góry. Zabieg masażu bańką bardzo ujędrnia skórę oraz ma działanie antycellulitowe.

 

Depilacja masą cukrową.

 

To doskonały sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. Dodatkowo jest mniej bolesna, niż depilacja woskiem, ponieważ przykleja się tylko do włosów. Każdy może ją przygotować samodzielnie w domu, o ile ma 2 szklanki cukru, 1/4 szklanki wody i 1/4 szklanki soku z cytryny. Należy zagotować wodę, dodać cukier i cytrynę, następnie wystudzić masę i użyć w razie potrzeby.