African mango a odchudzanie.

Irvingia gabonensis to inaczej mango afrykańskie, dzikie mango, dika czy ogbono. Ten rodzaj mangowca rośnie w klimacie tropikalnym – zarówno suchym, jak i mokrym. Dlatego bardzo często uprawiany jest w południowo-wschodniej i południowo-zachodniej Nigerii, w południowym Kamerunie, na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Ghanie, Togo i Beninie.

Co zawiera właściwości odchudzające?

Pestka afrykańskiego mango jest co prawda niejadalna, ale stanowi kondensację wszystkich pozytywnych cech tego owocu, szczególnie dobrze wpływających na proces odchudzania. Wyciąg z pestki african mango pozwala na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej oraz redukcję tłuszczu w okolicach brzucha. Oprócz obniżania masy ciała, redukuje także poziom cholesterolu, glukozy, białka C-reaktywnego, adiponektyny i leptyny we krwi.

Bezpieczne odchudzanie z naturalnymi suplementami diety

Wielu osobom wydaje się, że tabletki na odchudzanie działają wyłącznie w jeden sposób, a mianowicie wpływają na zniwelowanie ilości nagromadzonego w organizmie tłuszczu. Niemniej jednak w praktyce specyfiki tego rodzaju – aby naprawdę były skuteczne i przynosiły wymierne efekty terapii – powinny wykazywać działanie wielopoziomowe. Co to oznacza? Najlepiej wytłumaczyć to na przykładzie tabletek z african mango.

Jak działa african mango?

Otóż nie tylko hamują one apetyt, tym samym ograniczając ilość dostarczanych do organizmu kalorii, ale dodatkowo zapewniają uczucie sytości, zmniejszają chęć na tłuste i słodkie przekąski, wpływają na zmniejszenie tkanki tłuszczowej w procesie jej spalania, wspomagają trawienia i działają w sposób odtruwający. Na tym jednak nie kończy się niezwykła moc wyciągu z pestek afrykańskiego mango. Warto dodać, iż tabletki zawierające w swoim składzie opisywaną substancję dostarczają organizmowi witamin i substancji odżywczych, wśród których znajdziemy witaminę C, E, B6, K, kwasy omega 6, 3 i 9 oraz wiele innych, wartościowych składników. Co ciekawe, ekstrakt african mango wykazuje również działanie przeciwbólowe i ma korzystny wpływ na cukrzycę.

Badania potwierdzające skuteczność african mango.

Wysoką skuteczność ekstraktu stwierdził jednak nie tylko turecko-amerykański lekarz, ale także naukowcy. Badania nad odchudzającymi właściwościami pestek afrykańskiego mango przeprowadzili m.in. Judith L Ngondi, Julius E Oben oraz Samuel R Minka z University of Yaounde w Kamerunie. Dwukrotnie – w 2005 i 2009 roku – zebrali oni kilkudziesięcioosobowe grupy, które podzielili na uczestników zażywających suplementy z wyciągiem z pestek african mango oraz uczestników korzystających z placebo. U osób, które przez cztery tygodnie otrzymywały kapsułki z ekstraktem, odnotowano korzystny wpływ na masę ciała (jej spadek o ok. 5,3%), zmniejszenie poziomu tkanki tłuszczowej, a także spadek całkowitego cholesterolu (obniżenie cholesterolu „złego” LDL i wzrost cholesterolu „dobrego” HDL) oraz trójglicerydów we krwi. Wyniki badań opublikowane zostały w czasopiśmie naukowym „Lipids in Health and Disease”.

Niestety, nie wszystkie tabletki na odchudzanie są w pełni bezpieczne. Wiele z nich posiada bowiem długie listy możliwych skutków ubocznych. Inaczej jest w przypadku afrykańskiego mango. Stosowanie tabletek zawierających w swoim składzie wyciąg z nasion Irvingia gabonensis jest w pełni bezpieczne. Dlaczego? Ponieważ to produkt naturalny, stworzony przez samą przyrodę. Nie musisz więc obawiać się, że w trakcie kuracji pojawią się jakiekolwiek, negatywne skutki uboczne związane ze stosowaniem omawianego suplementu diety.