Brzoza – drzewo i liście na odchudzanie i oczyszczanie

Liście brzozy mają właściwości przeciwzapalne i regenerujące, dlatego przyrządzonym z nich naparem można przemywać zmiany chorobowe skóry, np. w łuszczycy i przy łojotoku. Saponiny, zawarte się w liściach,  zdecydowanie więcej jest ich w korze brzozy, wspierają łączenie kolagenu i elastyny, zapewniając skórze elastyczność. Liście brzozy pomogą na stany zapalne oczu i zmniejszą opuchliznę.Wystarczy nasączony herbatą brzozową wacik przyłożyć do problematycznych miejsc.

WYSZCZUPLAJĄCY NAPAR ZE ŚWIEŻYCH LIŚCI BRZOZY.

BRZOZA i jej młode listki są bardzo cenne – mają WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE, ODCHUDZAJĄCE i OCZYSZCZAJĄCE organizm.
Pomagają w odchudzaniu, oczyszczaniu organizmu, są na trądzik, piegi, włosy: na porost włosów, na ich wzmocnienie, łupież, na reumatyzm, nerki, na wybielenie twarzy, itp. Oczywiście najlepiej zbierać je jak najwcześniej, kiedy są jeszcze młode.

Taki napar jest idealny dla osób, u których tłuszcz odkłada się w nadmiarze na udach i biodrach.

Napar ma także właściwości oczyszczające organizm, działa moczopędnie, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Warto go robić szczególnie na wiosnę kiedy młode listki brzozy są najwartościowsze i najskuteczniejsze w działaniu.

Potrzebujesz:

– 2 łyżki świeżych listków brzozy,

– 2 szklanki wrzącej wody.

Wykonanie:

Umyte w zimnej wodzie 2 łyżki świeżych listków brzozy zalewasz 2 szklanki wrzącej wody, przykrywasz talerzykiem na 15 minut. Stosowanie:

Pić 3 x dziennie po 1/2 szklanki między posiłkami.