Współczesny świat pędzi do przodu w zawrotnym tempie. Powoduje to przemożną potrzebę silnej kontroli wszystkiego, co dzieje się dookoła. Istnieje jednak pewna dziedzina życia, którą wyjątkowo trudno kontrolować, nawet pomimo najlepszych intencji. Co to takiego? Masa naszego ciała! Czemu tak się dzieje? Na to pytanie oraz na pytanie jak być fit można znaleźć kilka odpowiedzi.

 

Nawyki żywieniowe.

 

Dla niektórych może to być wyjątkowo trudne do zaakceptowania, ale za wszystkie nieprawidłowe nawyki żywieniowe odpowiadają rodzice. To stwierdzenie może się wydawać wyjątkowo brutalne, ale jest to faktem. Jak to działa, że to najbliższe osoby wyrządzają nam krzywdę w postaci nadwagi i poczucia bezsilności, z którym borykamy się latami? Z pewnością nie robią tego naumyślnie, jednak rodzice już samym przykładem tego, co sami zjadają nieświadomie uczą dzieci złych nawyków żywieniowych. Przypomnij sobie jak wyglądało w Twoim domu spożywanie posiłków. Czy był to starannie przygotowany posiłek z dodatkiem kaszy i świeżych warzyw, czy raczej schabowy z ziemniakami polanymi tłuszczykiem? Jak rodzice odreagowywali stres? Czy szli pobiegać, lub wykonywali ćwiczenia na rozładowanie negatywnych emocji, czy raczej zajadali je jedzeniem i słodyczami? Czego najwięcej wypijało się w Twoim domu? Czy była to woda, czy raczej soki i napoje gazowane, albo słodzona herbata? Może się wydawać, że to błahostki, jednak właśnie takie zachowania kształtują tendencję do tycia od najmłodszych lat.

 

Jak zacząć jeść zdrowo?

 

Zdrowy styl życia może się wydawać trudnym do zrealizowania pasmem wyrzeczeń. Nie jest to prawdą! Zdrowy styl życia to w rzeczywistości smaczne jedzenie i wysiłek fizyczny. Czym jest zdrowe jedzenie? Należy z pewnością zacząć od wyeliminowania z diety białego pieczywa i zastąpienia go pełnoziarnistym. Jako dodatek do obiadów lepiej zastosować pełne witamin kasze, czy brązowy ryż. Zamiast surówek z dodatkiem tłustej śmietany, czy majonezu lepiej skomponować posiłek z surowymi, pysznymi warzywami. Czym jest wysiłek fizyczny? Większości kojarzy się z męczarnią i podnoszeniem ciężarów. Jeśli ktoś lubi podnosić ciężar- czemu nie? Wszystko jest dla ludzi. Jeśli jednak na dźwięk słowa sport oblewa Cię zimny pot- spokojnie. Sport, to nie tylko ekstremalne ćwiczenia dla kulturystów. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że sportem dla zdrowia może być nawet 40 minut spaceru! Poza tym przekrój zajęć sportowych jest tak ogromny, że każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Moda na odchudzanie.

 

Wizerunek pięknych ciał zarówno kobiecych jak i męskich jest nieustannie bardzo intensywnie promowany w mediach. Powoduje to swoistą modę na odchudzanie, która bardzo silnie wpływa na ludzi, zarówno mężczyzn i kobiety. Statystyki pokazują, że 70 % z nas jest niezadowolonych ze swojego wyglądu. Jak schudnąć zdrowo? Zdrowe odżywianie połączone ze sportem jest z pewnością bardzo ważne. Sulementacja naturalnymi środkami z pewnością pomoże schudnąć szybciej i uzupełnić niedobory witamin. Wnioskując z badań naukowych przeprowadzonych na agreście indyjskim oraz opiniach zadowolonych użytkowników pojawiających się na forach internetowych, uznałam że topowym produktem na odchudzanie jest Amlan Forte firmy Vital Progres. Nie jesteście osamotnione w walce o piękniejszą sylwetkę, z pewnością warto wspomóc swoje wysiłki naturalnym suplementem o sprawdzonym składzie.