Amla

Czyli agrest indyjski od tysięcy lat uważany jest za jedną z najważniejszych roślin leczniczych i ciągle jest stosowany w medycynie niekonwencjonalnej. A jakimi cechami w takim razie charakteryzuje się agrest indyjski?

Przede wszystkim zapewnia długowieczność oraz dobre zdrowie. Amla to drzewo rodzące małe owoce i to one posiadają najwięcej leczniczych właściwości. Owoce agrestu indyjskiego samodzielnie lub z innymi roślinami stanowią bazę wielu leczniczych preparatów. Agrest indyjski to przede wszystkim bogate źródło witamin, aminokwasów, ale i minerałów oraz enzymów. Ze względu na dużą zawartość witaminy C amla jest skutecznym przeciwutleniaczem, a więc tym samym ma działanie przeciwnowotworowe. Ponadto zapobiega uszkodzeniu naczyń krwionośnych, chorobom krążenia, zapobiega infekcjom wirusowym i bakteryjnym, zwiększa odporność, poprawia metabolizm. Badania nad tą niezwykłą rośliną wykazały, że owoce agrestu indyjskiego znajdują zastosowanie w leczeniu cukrzycy, oczyszczają i regenerują wątrobę oraz nerki, zapobiegają chorobom neurologicznym. Udowodniono także, iż są naturalnym środkiem stymulującym porost włosów, a więc są polecane w łysieniu czy w przypadku wypadania włosów. Stymulują produkcję kolagenu oraz działają odmładzająco, poprawiają wygląd skóry.

Agrest indyjski dostępny jest w postaci różnych preparatów, które można kupić w wybranych aptekach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych. Jednym z najbardziej rozpowszechnionych takich specyfików jest amlan forte.To suplement diety wspomagający odchudzanie. Ten środek na odchudzanie cieszy się ostatnimi czasy ogromną popularnością, szczególnie wśród osób ze sporą nadwagą. A na czym polega jego działanie? Przede wszystkim amlan powoduje ograniczenie apetytu. Zjadamy więc mniej i nie podjadamy, jak to często bywa w zwyczaju bardzo wielu osób, nie tylko tych ze zbędnymi kilogramami. Po drugie, suplement przyspiesza nasz metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej, dzięki czemu szybciej chudniemy. Po trzecie, amlan wpływa ponadto na zmniejszenie rozstępów i cellulitu.

Cudowne preparaty na odchudzanie.

Nie ma cudownych preparatów na odchudzanie, ale stosowanie amlanu w połączeniu z dietą oraz odpowiednimi treningami daje pożądane efekty. Osoby, które stosowały tego typu kurację potwierdzały, że w ciągu miesiąca zmniejszyły swoją wagę nawet o 10 kg. To bardzo dobry wynik, ale wymaga dalszych ćwiczeń i odpowiedniego odżywiania się, aby waga nie powróciła do stanu wyjściowego. Jeśli ktoś chciałby sprawdzić, czy amlan rzeczywiście działa tak skutecznie, musi po prostu po niego sięgnąć.